2016 Bieg po uśmiech Faustynki Pajor :)

Plakat_201605.06.2016r. w Miasteczku Galicyjskim odbył się III Międzynarodowy Bieg Charytatywny Run 4 a Smile czyli Bieg po uśmiech, zorganizowany przez międzynarodową grupę studentów WSB-NLU, przy współpracy różnych instytucji i organizacji.

• Wzięli w nim udział mieszkańcy Nowego Sącza oraz okolic, którzy chcieli pomóc.
  • Zrealizowaliśmy nasz cel: zebraliśmy  4.300 zł,  fundusze te zostały przeznaczone  na leczenie i rehabilitację ośmioletniej Faustynki Pajor, podopiecznej Stowarzyszenia SURSUM CORDA
  • Dzięki hojności sponsorów: ufundowaliśmy wiele nagród, a każdy uczestnik otrzymał medal
  • Zwycięzcy: wszyscy zostali zwycięzcami biegu po uśmiech!
  • Garść statystyk z biegu:
    • w zawodach wzięło udział 299 osób, zwycięzców w niedzielnym biegu po uśmiech (w tym 35 przedszkolaków, 43 uczniów klas 1-3, 26 uczniów klas 4-6, 26 gimnazjalistów, 160 dorosłych)
    • Pobiegło ok. 70 obcokrajowców z 8 różnych krajów – bez wątpienia więc jest to bieg międzynarodowy
    • W głównym biegu po raz trzeci zwyciężył Łukasz Marmol
    • Najlepszą z kobiet w głównym biegu po raz trzeci okazała się Barbara Gruca
    • Zawodników przed startem rozgrzewał gość specjalny pan Tomasz Brzeski, mistrz świata w nordic walking, mistrz Polski w narciarstwie wysokogórskim oraz uczestnik w Pucharze Świata IRONMAN – TRIATHLONIE na najdłuższym dystansie. Pan Tomasz Brzeski dodatkowo wziął udział w biegu i zajął II miejsce oraz w zawodach nordic walking, które wygrał.
    • Wśród kobiet najlepszą w zawodach nordic walking okazała się Pani Dorota Cichosz.
    • W kategorii bieg dla przedszkolaków wygrali Tymoteusz Kotara i Zofia Kamińska,
    • W biegu dla uczniów klas I – III najlepszymi okazali się Michał Horodyński i Zuzanna Cempa.
    • Zwycięzcami biegu w kategorii klasy IV – VI zostali Ignacy Rajca i Magdalena Brzeska
    • W  kategorii gimnazjaliści wygrali Sonia Miczołek oraz Michał Dutczak.

FILMIK Z BIEGU: