2017_Bieg po uśmiech Patryka Mrowcy

Run 4 a Smile czyli Bieg po uśmiech 2017

03.06.2017r. w Miasteczku Galicyjskim odbył się IV Międzynarodowy Bieg Charytatywny Run 4 a Smile czyli Bieg po uśmiech, zorganizowany przez międzynarodową grupę studentów WSB-NLU, przy współpracy różnych instytucji i organizacji.

• Wzięli w nim udział mieszkańcy Nowego Sącza oraz okolic, którzy chcieli pomóc.
  • Zrealizowaliśmy nasz cel: zebraliśmy  8.920 zł,  fundusze te zostały przeznaczone  na leczenie i rehabilitację półtorarocznego Patryka Mrowcy, podopiecznego Stowarzyszenia SURSUM CORDA
  • Dzięki hojności sponsorów: ufundowaliśmy wiele nagród, a każdy uczestnik otrzymał medal
  • Zwycięzcy: wszyscy zostali zwycięzcami biegu po uśmiech!

Podajemy garść statystyk z biegu po uśmiech Patryka Mrowcy:
w zawodach wzięło udział 400 osób, zwycięzców w sobotnim biegu po uśmiech (w tym 97 przedszkolaków, 58 uczniów klas 1-3, 24 uczniów klas 4-6, 25 gimnazjalistów, 196 dorosłych)
Pobiegło ok. 60 obcokrajowców z 9 różnych krajów – Indonezja, Białoruś, USA, Kazachstan, Ukraina, Rosja, Indie, Nigeria, Maroko- bez wątpienia więc bieg ma charakter międzynarodowy
– zawodników przed startem rozgrzewała ekipa rugbystów (Rugby Club Biało-Czarni Nowy Sącz) oraz team z Crossfit Nowy Sącz
– gośćmi specjalnymi byli Strongman Tomasz Kowal i Kamil Kamiński (dawca szpiku)
– w głównym biegu po raz czwarty zwyciężył Łukasz Marmol z czasem 9,19 min
– najlepszą z kobiet w głównym biegu po raz czwarty okazała się Barbara Gruca z czasem 11,47 min
– w zawodach nordic walking zwyciężył Janusz Jasielec (czas: 21,15 min)
– w kategorii bieg dla przedszkolaków wygrali Klaudia Żelasko (czas: 10,61 sek ) i Szczepan Dzikowski (czas: 10,61 sek)
– w biegu dla uczniów klas I – III najlepszymi okazali się Bartosz Zych (czas: 41,48 sek.) oraz Aniela Borkowska (czas: 48,34 sek.)
– zwycięzcami biegu w kategorii klasy IV – VI zostali Kacepr Ślązak (czas 1,5 min.) i Magdalena Brzeska (czas: 2,03 min)
– w kategorii gimnazjaliści wygrali Sonia Miczołek (czas: 4,19 min) oraz Krzysztof Czerwiński mistrz Polski w biegach górskich (3,36 min).
I dodatkowo
• ok.50 osób – wolontariuszy, bez których bieg nie udałby się
• 12 zaangażowanych organizacji – partnerów wydarzenia
• 24 sponsorów wydarzenia, bez wsparcia których nie moglibyśmy ofiarować uczestnikom imprezy tak wielu nagród
• 10 patronów medialnych promujących nasze wydarzenie
Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy!
Zwycięzcy: wszyscy zostali zwycięzcami biegu po uśmiech Patryka Mrowcy !🏆🏆